GEZİLECEK YERLER / AKVARYUM /İZMİR

İçinde deniz canlılarının olduğu büyük bir akvaryumun içinde olmak sizce nasıl bir duygu yaratır. Kısaca cevaplamak gerekirse “huzur budur”.
Gezmek ve farklı bir yer görmek istiyorsanız eğer İzmir’de (aslında  her şeyi bulabileceğiniz bir yer.) akvaryuma mutlaka gitmelisiniz.

Akvaryum Westpark İzmir

Su dünyası hayvanları seviyorsanız ve merak ediyorsanız eğer, su dünyasının içine gidip muhteşem anları yakalayın derim size. Akvaryum aklınızdakini unutturacak  kadar güzel ve muhteşem. Kendinizden geçip elinizi uzatsanız değecek hissi o kadar güzel ki anlatılmaz yaşanır tarzdan .


Akvaryum Westpark İzmir

Belkide hiç bilmediğiniz balıklar, yılanlar ,değişik hayvanlar göreceksiniz ve hayran kalacaksınız. İçeri girdiğinizde bir kaç bölüm dolaşacaksınız . Bazısında sanki denize tünel açmışlar da içindeymişsiniz gibi yüzen balıkları görürken


Akvaryum Westpark İzmir

, bazılarında deniz canlıları (ki özellikle deniz mercanlarına bayıldım) karşılayacak sizi.


Akvaryum Westpark İzmir

Eminim ki akvaryum da balık olur diyeceksiniz ama bazı bölümlerinde egzotik yılanları ve sürüngenleri de koymuşlar , baya hoş olmuş.


Akvaryum Westpark İzmir

Akvaryum Westpark İzmir

İlk başta köpek balıkları muazzam gözüktü gözümüze , ta ki vatoz balığı bize bakana kadar.


İzmir’in ilk ve tek aquaparkı, çevre yolu üzerindeki Westparkta bulunmakta. İki bin metreden büyük alanı olan Westpark, aquaparkıda içine yapmayı unutmamış. Fantastik akvaryum, içinde 100den fazla balık ve envai çeşit canlı bulundurmaktadır.


Akvaryum Westpark İzmir

Akvaryumun içinde ki su toplamı iki milyon litre den fazla. 6 farklı köpek balığı, 4 farklı vatoz, tropik su altı canlıları, dünya nehirlerinden türler, yağmur ormanlarının değişik türleri bulunmakta. Özellikle çocuklarınızın ayrılmak istemeyeceğine ve en mutlu günlerini yaşayacaklarına emin olabilirsiniz. Akvaryum 7den 70 herkesin görmesi gereken bir yer. Tüm hafta boyunca üzerinizde oluşan stres ve yorgunluk burada yok olacak.


Akvaryum Westpark İzmirHafta içi 3-12 yaş arası: 23 TL 13 yaş ve üzeri: 31 TL

Hafta sonu 3-12 yaş arası: 29 TL 13 yaş ve üzeri: 39 TL

Not: Arabanız yoksa  Bayraklı’dan, Bornova’dan, Karşıyaka’ dan ve Çiğli’den servisleri mevcut

Araç ile ulaşımı Çevre Yolu, Cengizhan Mahallesi ayrımı – Bayraklı

Otobüs ulaşımı 168 Halkapınar-Atatürk Mah. / 249 Kemer-Atatürk Mah. / 568 Bornova Metro-Atatürk Mah.

WEST PARKA NASIL GİDERİZ DİYENLER İÇİN DİLERSENİZ GOOGLE HARİTALARDAN YARARLANABİLİRSİNİZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.