GEZİLECEK YERLER / BOSTANLI SAHİL / KARŞIYAKA / İZMİR

Bostanlı Sahil

İzmir de sahil keyfi deyince aklınıza gelen ilk yerlerden biride bostanlı deniz kenarıdır eğer yaz sıcaklarından kaçıyorsanız. İzmir’in Karşıyaka ilçesi ve yakınlarında oturan kişilerin özellikle dinlenmek, can sıkıntılarını gidermek ve hoş vakit geçirmek için tercih ettikleri en başta gelen yerlerden birisidir Bostanlı sahili. Akşam termosunuzu alıp yada semaverinizi alıp bostanlı sahiline gidip huzurun tadına varmalısınız.

Bostanlı Sahil İzmir

Gün batımı tahtalarında oturup içeceklerinizi alıp güneşin batışını izleyebilirsiniz. Ayrı güzeldir Bostanlıda gün batımını izlemek.

Bostanlı Sahil İzmir

Sahil şeridinde ki taşlarda oturup dalgaları İzleyebilirsiniz. Bostanlıda sahil kenarında ki masalarda veya çimlerin üzerine oturup kendinize çay vesaire başka yiyeceklerde Darı, çiğdem ,su , çay ve midye gibi yiyecekleri alıp  masanızda yiyebilirsiniz.

Bostanlı Sahil İzmir

Gece karnınız acıktıysa restoranlar yada sokak lezzetlerini tadacağınız balık ekmek, sucuk ekmek yada kokoreççilerde mevcut. Hem gezip hem eğlenmek hem de sahilin tadını çıkartacağınız yerin adresidir Bostanlı sahili.

Bostanlı Sahil İzmir

Ayrıca akşamları genelde canlı konserler yapılıyor. Sahil boyunca yürüyebilir ve en sonda bulunan balıkçı barınağında çay içip taze balıklardan yapılmış yemeklerinizi deniz kenarında huzur içinde yiyebilirsiniz.

Bostanlı Sahil İzmir

Balıkçıların avlanmaktan döndüğü zaman giderseniz orda ki balıkçılarla konuşup taze günlük balık, karides ve kalamar alabilirsiniz.

Bostanlı Sahil İzmir

Bisiklet kiralayıp sahil sonuna kadar gidebilir, pateni veya kaykayı olanlar için yapılmış özel yerlerinde paten veya kaykayla kayabilirsiniz.  Çocuklarınızın oynayabileceği ve kendinizin spor yapabileceği alanlarda mevcut bu güzelim Bostanlıda.

Bostanlı Sahil İzmir


Akrobatik hareketler yapanlara ilginiz varsa onları izleyebilirsiniz. Top oynayıp çocuklarınızla güzel vakitler geçirebilirsiniz sahil boyunca uzanan çimenlerde. Aynı zamanda basketbol sahalarda mevcut basketbola düşkünseniz basketbol topunuzu getirmeyi unutmayın.
Tenis kortlarınıda unutmamak lazım tenis yapabileceğiniz yerler bile mevcut.  

Bostanlı Sahil İzmir


Buraya gelmişseniz ne kadar özgür olduğunu anlayacaksınız. Vapur keyfinin de tadına bostanlıya kalkan vapurlara binerek kavuşabilir ve vapur iskelesine gelip bostanlıyı gezebilirsiniz.

Bostanlı Sahil İzmir

Tramvay kullanarak alışveriş merkezlerine gidip alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sürekli insanların olduğu Bostanlı sahilinde İzmir sahile inmiş gibidir. Eşiniz , dostunuz, sevdiğiniz ve aileniz ile birlikte gelip özellikle akşamları çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Hem İzmirlilerin hem ziyarete gelenlerin gezilecek yerler ve uğrak yerler arasında vakit geçirdiği Bostanlı sahili gündüzleri de bir başkadır. Kimsenin bir başkasının huzuruna karışmadığı ve birbirlerine çok sıcak olan yardım etmeyi seven İzmirlilerin Balık tutmak için gündüzleri sahilinde sıra sıra dizildiğini görebilirsiniz. Dilerseniz Bostanlıda bulunan balıkçılara rica ederseniz sizi de yanlarında götürebilir.

Bostanlı Sahil İzmir

Karşıyaka belediyesi ve İzmir belediyesi sahillerine gerçekten önem veriyor ve sürekli yenilikler ekleyip daha güzel yapmaya çalışıyorlar. Gerçekten teşekkürler güzelim İzmirlilere bu fırsatı sundukları için.

Peki İzmir gezilecek yerler arasında bulunan ve aileniz veya sevdiklerinizle güzel vakit geçirebileceğiniz yerler arasında bulunan Bostanlı Sahiline nasıl gidilir i Bostanlı Sahili nerededir.

İzmir’in Karşıyaka İlçesine bağlı olan Bostanlı sahiline gitmek için birkaç yol mevcut.

Karşıyaka veya Bostanlı otobüslerinin herhangi birine binerek ulaşabileceğiniz Bostanlı sahiline dilerseniz İzban hattını kullanarak Alaybey, Naldöken, Karşıyaka ve Bostanlı duraklarında inerek ufak bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

Tavsiyemiz olan ise vapur ile deniz keyfi yaparak Karşıyaka veya Bostanlı İskele de inerek ulaşabilirsiniz.

Araç ile gelecekler için ise sahil kenarına araçlarınızı park edebilirsiniz.

Dilerseniz Bostanlı Sahil ulaşımınızı Google Haritaları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.