GEZİLECEK YERLER / ERDEK / KAMPLAR / BALIKESİR

Marmara Bölgesinde tatil yeri denince akla gelen, uygun ve ekonomik tatil yapmak için en uygun yerlerden biri olan Erdek .

Genellikle akla çadır kurmak ve kamp kurmak deyince gelir Erdek. İstanbul ve Bursa’ya yakın olmasından dolayı en çok tercih edilen yerlerin başlarında gelip kamp kurma alanları fazla olan Erdek’te Kamplar bölgesi olarak nitelendirilen yerdeyiz.

Kapıdağ yarımadası Erdek mevkiine girdiğimizde Erdek’e gitmek için iki farklı yol çıkacak karşınıza. Erdek merkezine Google Haritaları kullanarak gidiyorsanız eğer sizi en kısa yol olan kamplar bölgesinden götürecektir. Kamplar bölgesi yolları asfalt olup biraz virajlı kısa bir yol. Market ve benzinlik gibi bölgelere yaya olarak gitmeyi tercih edecek kişiler olacağından dolayı biraz dikkatli ve yavaş gitmenizi tavsiye ederiz.

Edincik ile başlayan ve Erdek merkez girişine kadar devam eden sahil üzerinde bulunan kamplar bölgesi iki askeri bölge arasında bulunmaktadır. Bu bölge arasında eskiden belli devlet kuruluşlarının kamp, tatil ve konaklama yerleri bulunmaktaydı.

Zamanla bu yerlerin bir çoğu kapatılıp özel işletmelere devredildi. Deniz kıyısında üç adet sitesi 2 adet şahsa ait ev ve bir çok kamp yeri ile otel, pansiyon bulunmaktadır. Plaj üzerin gece eğlenmek isteyenler için 3 adet disko mevcut.

Dilediğiniz gibi denize rahat bir şekilde girebileceğiniz Erdek Kamplar bölgesi plajında hatırlatmak gerekirse Sahil ve Deniz herkese aittir.

Erdek Kamplar bölgesinde kamp yapabileceğiniz bir çok işletme mevcut. Bazılarında kulübelerden oluşan yerler bulunurken bazılarında çadır kurmak için yerler kiralayabilirsiniz. Eğer su elektrik, market ve restoran gibi imkanları bulunan yerler arıyorsanız buraları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Fiyatları çok uygun olan kamp yerleri için erken rezervasyon yapmanızı öneririz.

Ayrıca Erdek Kamplar mevkiindeki sahile ve plaja neredeyse sıfır olan pansiyon ve otel yerleri yine ekonomik olup değerlendirilebilir.

Sahilinin ve denizinin kum olduğu Erdek Kamplar bölgesi Erdek denize girilecek yerler arasındadır.

Deniz ve kumsal temizliği bölgede bulunan işletmeler tarafından yapılan Erdek kamplar bölgesinde bulunan denize girmek için günübirlik geldiyseniz eğer, deniz ve sahilin herkese ait olmasından dolayı dilerseniz sitelerin kullandığı alanda , dilerseniz ise otel ve kamp işletmecilerinin olduğu yerde denize girebilirsiniz. Şezlong ve şemsiye de kiralayabileceğinizi hatırlattıktan sonra jet ski , kano ve tekne kiralayabileceğinizin de notunu düşmekte yarar var.

Ayrıca Erdek kamplar bölgesindeki bu işletmelerde dışarıdan gelerek kahvaltı ve yemek için restoranları kullanabilirsiniz.

Ağaçlar altında bir çok yeri bulunan kamp bölgeleri Erdek’te kamp yapmak isteyenlerin defalarca geldikleri bir yerdir.

Ekonomik ve ucuz bir tatilin adresi Erdek Kamplar bölgesi size sessizlik ve huzuru sunmaktadır.

Gün batımını keyifle seyredebileceğiniz Erdek Kamplar bölgesinde tek devlete bağlı olan Teknik Öğretmenler Kampı’nın tüm gelirleri okula kalmakta olup 2019 yılı itibari ile yarı yarıya bir oran ile halka da açılacak olup Kamp tarzı tahtadan yapılmış odaları kiralayabilirsiniz. Bu sayede tatil paranız öğrencilerin eğitimine harcanmış olacaktır. Lakin belirtmeliyim ki çok fazla yeri bulunmamaktadır.

Geneli yazlıkçılar tarafından tercih edilen kamplar bölgesi , resmi tatil ve hafta sonlarında günübirlik tatil yapmak isteyen ve çok kalabalık olmamasından dolayı tercih eden insanlara misafirlik etmektedir.

Önemle belirtmeliyim ki eğer günübirlik olarak gitmeyi düşünüyorsanız çöplerinizi lütfen yanınızda götürünüz. Çünkü maalesef belediye temizlik yapmadığından site sakinleri ve Okul öğrencileri tarafından temizlik yapılmaktadır.

Erdek Kamplar Bölgesine yakın olan ve Erdek’te gezilecek yerler arasında:

Uygun fiyatta konaklayabileceğiniz ve plaja 20m mesafede bulunan Otel ve pansiyonlarında bulunduğu , alışveriş keyfi ile gezip gün batımını izleyebileceğiniz sahil yolu bulunan Erdek Merkezi

Tarihin kalıntıları arasında bulunan ve sizi kendinizle baş başa bırakan Kirazlı Manastırı

Kimsenin bilmediği ve yarım ada içerisinde bulunan yarım ada manzarası ile su kenarında huzura kavuşabileceğiniz Erdek Gölet

Gizli yerler arasındaki gürül gürül akan suyun dibinde kendinizden geçebileceğiniz Ormanlı Şelalesi

bulunmaktadır.

Dilerseniz yukarıdaki yazı veya linklere tıklayarak ekonomik ve ucuz bir tatil yapma yeri olan Erdek’te gezilecek yerler arasında bulunan gezi yazılarımızı okuyup, nerede olduklarını ve nasıl gidileceklerini öğrenerek bilgi alıp fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Erdek bölgesinde kamp yapılacak yerler arasında olan ve ucuz ve ekonomik tatil yapabileceğiniz Erdek Kamplar nerede ve nasıl gidilir gibi soruların cevabını vermek gerekirse :

Erdek yarımadasına girdikten sonra düzler mevkiinden devam ederek Erdek tabelası yerine Kamplar tabelasını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Dilerseniz aşağıda koordinat olarak sahile kadar aracınız ile gidebileceğiniz tek giriş olan yere Google Haritaları kullanarak rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.