GEZİLECEK YERLER / İNCİRALTI / İZMİR

İzmir’de gezilecek ve güzel yerlerden biriside İnciraltı sahilidir.  İncir altında yine  İzmirliler’in canı sıkıldığında hem alışveriş yapma hemde sahilinde oturmak gibi imkanları olduğundan dolayı İnciraltına gidiyorlar . Şuan çok güzel ve görkemli evleri olan inciraltında eskiden sadece barakalar bulunmaktaydı. Barakası olanlar yaz tatili boyunca orda gidip yaşarlarmış. Çok Temiz ve sakin bir sahili olduğu zamanlarda herkes birbirini tanırdı. Keşke şimdide o kadar sakin olsa idi çok güzel olurdu. Şu anda çok güzel ve uzun bir sahil şeridi bulunan inciraltında sevdiklerinizle birlikte yürüyüşler yapabilir, sahil kenarında oturup sohbetinizi edebilirsiniz. Dilerseniz ise yine sahil kenarında bulunan kafe ve restoranlarında vakit geçirebilirsiniz. 

Balıkçı tekneleri _İnciraltı – İzmir

Her şey mevcut güzelim sahilinde. Çok yoğun olmasa da balıkçı teknelerinin bulunduğu İnciraltı sahilinde ki en güzel şey dalgaları denizin sesine kulak vererek şehrin tüm stres ve yorgunluğuna veda etmektir.

Dilerseniz İnciraltı sahil gezinize, İnciraltı sahilinde bulunan kafelerde kahvaltı yaparak başlayabilir . Daha sonra sahile 50 metre uzaklıkta bulunan alışveriş merkezinde alışverişinizi yapıp yine sahil kenarında bulunan İzmir Deniz Müzesini uğrayabilirsiniz.

Deniz Müzesi / İnciraltı /İzmir

İzmir Deniz Müzesi görev sürelerini tamamlayan gemi ve denizaltından oluşmaktadır. 1 TEMMUZ 2007 tarihinden bu yana hizmet veren Askeri Müze İzmir de gezilecek yerler arasında olup halkın büyük ilgisini çekmiştir. Çok yoğun ziyaretçinin ilgilenmesinden dolayı bir adette helikopter müzeye ilave edilmiştir. zamanında donanmada kullanılan gemiler, mankenler kullanılarak akılda kalıcılığı sağlanmaktadır.

Yaklaşık 50 dakika süren müze gezisi görevliler eşliğinde gruplar halinde yapılmaktadır. Özellikle Pirireis Denizaltısında ki askerlerin yattıkları yerleri gördüğünüzde ne kadar zor şartlarda Askerlerimizin görev yaptığını anlayacaksınız.

İnciraltı / İZMİR

Deniz Müzesi gezintisinden sonra bir süre oturup dalgaları izlemenizi tavsiye ederim.

Geceleri çok güzel olan İnciraltı sahilinde akşam üstü batan güneşi izlemenin keyfini yaşayın derim.

Anayol üzerinde bulunan ve gündüzleri Kahvaltı ve kafe olarak hizmet veren kır düğün salonları bulunmaktadır.

Özellikle bahar ve yaz aylarında kır düğünleri yapılmaktadır.

İnciraltına nasıl gidilir derseniz ; arabası olmayanlar için 311,486,554 otobüsleri Konaktan kalkmaktadır .

Belirli yerlerden kalkan Mimkent , Ege Ordu , Konak , Balçova Üçyol’dan kalkan Özdilek servislerinide inciraltına gitmek için kullanabilirsiniz

Arabası olanlar için ; Konak istikametinden Balçova yönüne sahil şeridinden giderken İnciraltı tabelasını gördüğünüzde yol ayrımına dönüp takip ederseniz İnciraltına varmış olursunuz

Aynı zamanda Bostanlı üçkuyular çalışan arabalı Vapur veya Deniz araçlarını kullanabilirsiniz.

İsterseniz Haritalardan yararlanabilirsiniz;

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.