GEZİLECEK YERLER / MURDALA / DATÇA / MUĞLA

Muğla’nın en güzel yerlerinden birine Datça Murdala ya çiziyoruz rotamızı. Sessizliğin adresini arıyorsanız gideceğiniz yerlerden biri de Murdala koyu olsun. Yeryüzünde ki cennet desek az gelir sanırım. Güzel mi güzel cam gibi bir denizi var Murdala koyunun , çok nadir sabah saatleri ve akşam üstü dalgalı bir hale dönüşüyor.

Datça murdala

Çok eğlendiğimiz bir yer olmasına rağmen belirtmek isterim ki yolları biraz bozuktur, aman dikkat. Bir defasında önceki gün yağmur yağmış , yollar çamurlaşmış ve kenarı uçurum bir yolda gitmek zorunda kalmıştık. (: Bir o kadarda güzel olan bu yollarda motosiklet ile gitmeye karar verdik ve arkamızdan da arkadaşlarımız araba ile bizi takip ediyordu.

Murdala Datça

Motor binmeyi seven iki kişi düştük yollara hiç dinlemeden ama yolların o kadar bozuk olabileceğini düşünmedik . Şu kadar söylemek lazım ki motosiklet ile bir başka oluyor o yolun keyfi inanın.

murdala yolu

Viraj dönerken kaza yaptık tabi , biraz korku biraz heyecan oldu. HERŞEYE RAĞMEN ADRENALİN GÜZELDİR DİYORUM O KAZAYA RAĞMEN.

Murdala Datça


Uçurumdan aşağı düşmedik ona  şükür edelim ama koya gittiğinizde ve o koyun güzelliğini gördüğünüzde her şey uçup gidecek aklınızdan. Koya giderken manzara izlemesi  o kadar güzel ki ayrılmak istemeyeceksiniz. Murdala’ da manzaraya doyduk diyebileceksiniz hiç çekinmeden.  Şimdi sorsalar bana huzurun adresi neresi diye ben Murdala o yerlerden birisi der ve susarım.

Murdala Datça

Koyun giriş kısmında ufak bir site mevcut. Elektriğini güneş enerjisi ile sağlayan bir yer. Koya indiğinizde sol tarafa doğru giderseniz istediğinizi bulacağınıza eminim. Uygun , ekonomik ve ucuz tatil yapmak isterseniz eğer Murdala Datça da çadır kurup kamp yapabilirsiniz.

Murdala Datça

Akşamları rüzgar sizi rahatsız etmez iken gündüzleri serin olması size ferahlatıcı bir gün sunar. Direk güneş ışınına ise saat 10 civarları sahip olduğundan dolayı uykunuzu çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Dalga sesleri ile uyanmak dikkat edin alışkanlık yapmasın.:) Yalnız hatırlatmak isterim ki suyunuzu ve yiyeceklerinizi yanınızda getirin. Peki Murdala koyuna nasıl gidilir diyecek olanlarınız için Cumalı Mahallesinden sonra direk karşınıza levha çıkacaktır. Yolu toprak ve virajlı olduğundan dolayı Koya varmanız 15 ila 20 dakikayı bulacaktır.

Murdala koyu Datça’da gezilecek yerler neresi diyenlerin gitmesi gereken yerlerden birisi . Çok kalabalık olmayacağından dilediğinizce rahat bir şekilde eğlenebilir ve kampınızı yapabilir yada sevdiğiniz insanlarla huzur dolu anlar yaşayabilirsiniz.
Peki neyi meşhur Murdala’ nın bal badem ve balıkları meşhur. En güzel maceralı yolumuz buydu sanırım diyeceğiniz bir geziye yada tatile hazırsanız eğer rotanız Murdala Datça .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.