GEZİLECEK YERLER / NAZAR KÖY / KEMALPAŞA / İZMİR

Bugün nereye gitsek diyenlerden misiniz? Sizde  hep aynı yerler görmekten sıkıldınız ve gezilecek farklı yerler arıyorsanız, Kemalpaşa Nazar köyden bahsedeyim size. Nazar köy , eski ismi Kurudere iken nazar boncuğu imalatından dolayı Nazarköy olarak ismi değiştirilmiştir. Kemalpaşa ilçe merkezine 6 km uzaklığındadır.


Nazar köy de 5 tane cam atölyesi vardır. Burada cam boncukları eritilerek nazar boncuğu elde ediliyor ve süs eşyaları yapılıyor.

Cam Atölyesi

İlgi çeken bir köy . Ziyaretçi sayısı fazla olan Nazar köy doğal güzelliği ve nazar boncuklarıyla çok güzel bir yer diyebilirim size . Hediyelik süs eşyaları da oldukça fazla ve gözleme yapan yerleri mevcut.

Köyü güzelleştiren tamamen Nazar köyün insanları aslında diyebiliriz. Küçük bir yer Nazar köy buna rağmen dikkat çeken korkulukları ve dikkat çeken güzel yerleri var. 

Temiz havası sıcak insanları ile otantik mekanları ile bambaşka hal almış diyebiliriz. Sekiz  yıldan beri  mayıs aylarında festival yapılıyor burada . Maksat Nazar köyü ve Nazar boncuklarını tanıtmak. Festivalde öncelik nazar boncuğu olmak üzere kiraz, zeytin ve bal gibi kendi mahsullerini tanıtıyorlar.

Nazar Köy


Sıcak yaz aylarında buz gibi suya girmek kim istemez ki? O derede akan suyun verdiği huzur sizi sizden alacaktır emin olun.

Nazar Köy dere

Bizim en son gidişimiz kış başına denk geldiği için derenin kenarında oturup çay içmiştik . O keyfi ve huzuru yaşamanızı kesinlikle tavsiye ederim.
İzmirde vakit geçirmek için yer arıyorsanız bir pazar gününüzü Nazar köyde geçirin derim size.

Nazar Köy

Dilerseniz burayı tıklayarak Kemalpaşa Yiğitler Köyü gezi yazımızı okuyabilirsiniz.

Ulaşımı Kemalpaşa’ya vardıktan sonra yol üzerinde Torbalı tabelasını takip ederek ilerlerken yaklaşık 5 km sonra Nazar Köy tabelasını göreceksiniz . Bir kaç dakika içerisinde Köye varmış olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.