GEZİLECEK YERLER / YAKAPINAR KÖYÜ / BAYINDIR / İZMİR

İzmir’de gezilecek günübirlik yer mi arıyorsunuz? ve ya hiç gitmediğiniz bir yer mi olsun istiyorsunuz ? O zaman Bayındır’ın küçük sevimli mi sevimli bir köyüne Yakapınar köyüne bir ziyarete ne dersiniz?

Küçük olduğu için fazla bilinmeyen bir köydür aslında Yakapınar köyü ve sessiz sakin bir yer. Şehirden sıkıldıysanız ve günü birlik gidecek bir yer arıyorsanız, tamda oraya gitme vakti gelmiş demektir. (:

Yakapınar Köyü


Güzelliği  bir başkadır Yakapınar köyünün. Bir çoğunuz gibi benim için de suyun olduğu her yer güzeldir. Ben suyu severim, dereyi severim ,buz gibi ayaklarınızı sokabileceğiniz bir dere . Yakapınar köyünün teyzeleri mayalı ekmek yapıyorlardı odun ateşinde, nasıl bir kokudur . Hele hele o kokunun mis gibi orman kokusuyla birleşmesi ve suyun sesinin ona eşlik etmesi “adeta bir gösteri sunuyor” dedirtecek derecede insanı kendinden ve o iş stresinden uzaklaştırıp huzur yaşatıyor insana . Yakapınar köyünün meşhurmuş mayalı ekmeği baya , tabi bilenlere :).
Yakapınar köyü piknik içinde çok uygun bir yer.


Yakapınar Köyü


Alabalık yemeği seviyorsanız yiyebileceğiniz yerler var. Canlı alabalık yazan o her zamanki tabelaları görebilirsiniz.


Yakapınar Köyü

Tabiki de dereye yapılmış havuzda siz ve çocuklarınız yüzen alabalıkları izleyebilirsiniz. Derede yüzen o bembeyaz ördekleri fotoğraflamayı bence unutmayın. Ağacın tepesine tahtadan oturma yerleri ve masa yapmışlar,  tahtadan merdivenleri ile yukarı çıkılıyor.


Yakapınar Köyü

Ağacın tepesinde iken suyun akıntısı ve kuş sesleri birleşince huzur doluyor içinize. Size gerçekten her şeyi unutturuyor. Ağacın tepesinde oturmak hayli bir keyifli oluyor aslında, insan inmek istemiyor aşağıya, hele bide kalabalık gittiysen sohbet muhabbet tatlı geliyor insana. Genellikle aileler için yapılmış bir yer, çoğunlukla aileler küçük çocukları olduğu için ağaç tepelerinde oturmak yerine , derenin içindeki tahtadan yapılmış masalarda oturuyorlar. O serin suyun içinde oturup yemek yeme zevki sanırım anlatılmaz yaşanır.

Ayrıca buraya tıklayarak Bayındır gezi yazısını okuyabilirsiniz.


Yakapınar Köyü

Sizde Yakapınar köyündeki bu huzuru yaşamak isterseniz ve bilmediğiniz bir yer daha keşfetmek istiyorsanız,


İzmir ‘ den Bayındır istikametine 70km uzaklıkta ve araç ile yaklaşık bir saat sürmekte.

Bayındır merkeze 12km olan Yakapınar köyüne araba ile yaklaşık 10 dakikada varabilirsiniz

Torbalı merkezden 20 km ve yaklaşık 25 dakika olup

Aydın Merkeze 92 km ve araç ile 1 saat 20 dakika gibi bir sürede varabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.