GEZİLECEK YERLER / YENİŞAKRAN / ALİAĞA / İZMİR

dav

Aliağa İzmir de gezilecek yerler arıyorsanız birde Aliağa Yenişakran a gidin der susarım. Biz sessiz bir yere gelmek istedik mi Yenişakran a geliyoruz. Yenişakran da gezilecek yerler sırasında bizce ilk başta sahili geliyor.
Yenişakran ı gezmenin ayrı tadı oluyor bence, denize girmeyi sevmeyenler için de güzel bir yer yada sadece su kenarı arıyorsanız, dertlerinizden sıkıntılarınızdan kurtulun suyun huzuru her zaman oluyor Yenişakran da .

Yenişakran – Aliağa

Genellikle durgun bir deniz karşılar sizi burada. Güzelim evleri ile karşılıyor bizi aslında Yenişakran.


Yenişakran – Aliağa

Gerçekten denize neredeyse sıfır olması ve oraya yapılan sahil yolu çalışmaları size keşke bu ev benim olsa dedirtecektir.


Yenişakran – Aliağa


Dilerseniz kafesinde oturup yiyip içebilirsiniz ,dilerseniz de için belediye masalar kurmuş sahil kenarına ve burada evden getirdiklerinizi yiyebilirsiniz.


Yenişakran – Aliağa

Yenişakran oldukça sessiz ve şirin küçük bir yer ve sakin olduğundan huzurun adresi diyebiliriz aslında.  

Yenişakran aslında çok kalabalık olmayan bir yer olmasından dolayı çok tercih edebileceğiniz bir yer diyebilirim size. Denize rahatça girebileceğiniz çok güzel ve uzun bir sahili var.


Yenişakran – Aliağa

Bunun yanında herkesin istediği ve aradığı tuvaletler ve duş alabileceğiniz yerler mevcut. Belediye gerçekten çok iyi düşünmüş bunları.


Yenişakran – Aliağa

Güzel bir parkta karşılayacaktır sizi Yenişakran sahilinde. Burada çocuklarınız oyuncaklarla oynarken , dilerlerse bisiklet paten gibi araçlarına da binerek rahat bir şekilde oynayabilirler.


Yenişakran – Aliağa

Eğer huzur istiyorsanız tatilinizi burada yapabileceğiniz otel ve pansiyonlar mevcut. Ekonomik ve ucuz bir günübirlik tatil için ise oldukça ideal bir yer , nedeni ise çok fazla kişinin henüz buranın güzelliğini öğrenmemiş olması.


Yenişakran – Aliağa


Yenişakran da ayrıca balıkçıları da görebilirsiniz. Taze balık almak isterseniz yeni gelen bir kaç balıkçı teknesine yanaşmanız yeterli.


Yenişakran – Aliağa

Yenişakran ın güzel bir koy olmasının yanı sıra size bir artısı ise anayola çok yakında olması.

Peki Yenişakran nerede nasıl gidilir diye düşündüyseniz Aliağa merkeze Bergama istikametine doğru sadece 15km uzaklıkta. Aracınız ile gelecekseniz eğer Aliağa – Bergama istikametinde Yenişakran giriş tabelasını gördükten sonra ilk ışıktan sola dönüp yolun sonuna giderseniz sahiline ulaşırsınız. Araç ile gelmeyecekler için ise İzban Aliağa istasyonuna gelip oradan Şakran dolmuşuna binmeniz yada Bergama istikametine giden herhangi bir otobüse binmeniz yeterli olacaktır.

Buradan Google haritalar ile Yenişakran a ulaşım sağlayabilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.